Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży TEATRIKON

Miejsce Aktywności Lokalnej Szerokie Możliwości jest przestrzenią otwartą na potrzeby mieszkańców i mieszkanek. W miarę możliwości podejmujemy działania zwiększające dostępność MAL-u dla różnych grup odbiorców i odbiorczym.

Informacje dla poszczególnych grup

Osoby z trudnościami w poruszaniu się

 

Miejsce Aktywności Lokalnej mieści się przy ulicy Nałęczowskiej 175 w Lublinie, na parterze biurowca Hvile Park.

 

 

Jadąc od strony centrum Lublina, należy wysiąść na przystanku Szerokie 01 i przebyć 110 metrów. Jadąc do MAL-u o strony Nałęczowa należy wysiąść na przystanku Szerokie 02 i przebyć 230 metrów. Do MAL-u dojeżdżają autobusy linii 3 i 33, część kursów jest wykonywana pojazdami wysokopodłogowymi. Trakty komunikacyjne od przystanków  do wejścia do MAL-u wiodą po chodniku wyłożonym kostką brukową. 

 

 

Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na wprost wejścia.

 

 

Drzwi wejściowe są szerokie (90 cm szerokości, próg ma wysokość 3 cm. Przeszkodą może być to, że drzwi są ciężkie.

 

 

 

 

Przestrzeń MAL-u jest jednopoziomowa i bezprogowa. Główne sale są wyłożone wykładziną. Na wprost wejścia znajduje się recepcja, fragmentarycznie ma obniżony blat. Układ mebli jest zmienny, aranżowany na potrzeby odbywających się w MAL-u wydarzeń. Czasem utrudnieniem mogą być gęsto ustawione stoliki lub krzesła.

 
 

 

 

 

 

 

 

W kuchni znajduje się blat o wysokości 85 cm. Nie ma wolnej przestrzeni pod blatem roboczym. Dostęp do niektórych sprzętów AGD oraz szafek jest utrudniony. 

 

 

Jedna z toalet jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Toaleta ma dużą przestrzeń manewrową. Po bokach miski ustępowej znajdują się uchwyty, przeszkodą może być jednak to, że są dość krótkie – mają długość 60 cm. Umywalka znajduje się na wysokości 80 cm, ma uchwyty po bokach oraz wolną przestrzenią pod spodem. W toalecie wyposażona jest także w system wzywania pomocy. 

 

 

 

Osoby z niepełnosprawnością słuchu

 

W MAL-u nie ma pętli indukcyjnej, nie oferujemy także stałej możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Niektóre wydarzenia są jednak tłumaczone na PJM, przygotowaliśmy także opis Miejsca Aktywności Lokalnej Szerokie Możliwości w PJM.

 

 

Osoby z niepełnosprawnością wzroku

Miejsce Aktywności Lokalnej mieści się przy ulicy Nałęczowskiej 175 w Lublinie.

Instrukcje dotarcia do MAL-u z najbliższych przystanków autobusowych.

Jadąc od strony centrum, wysiądź na przystanku Szerokie 01 przy ulicy Nałęczowskiej.

Po wyjściu z autobusu kieruj się w lewo idź chodnikiem wyłożonym kostką brukową, po przejściu 50 metrów skręć w prawo. Zachowaj ostrożność, ponieważ jest to wyjazd z drogi wewnętrznej Po przejściu 15 metrów znajdujesz się na wprost drzwi do MAL-u.

Jadąc od strony Nałęczowa, wysiądź na przystanku Szerokie 02. Przystanek znajduje się po drugiej stronie ulicy w stosunku do MAL-u. Po wyjściu z autobusu kieruj się w prawo, do przejścia dla pieszych. Przejście znajduje się w odległości 40 metrów od przystanku. Przejście nie ma sygnalizacji. Przejdź na drugą stronę ulicy Nałęczowskiej. Jest jednopasmowa, często jest na niej duże natężenie ruchu samochodowego. Po przejściu przez ulicę kieruj się w lewo i idź przed siebie chodnikiem wyłożonym kostką brukową. Po przejściu 50 metrów od przejścia dla pieszych napotkasz krawężnik. 

Po przekroczeniu drzwi wejściowych znajdziesz się w małym przedpokoju. Po prawej stronie znajdują się wieszaki na ubrania. Na wprost są szklane drzwi, które prowadzą do części głównej. Na wprost znajduje się recepcja. Jest tam animatorka lub animator, który może oprowadzi Cię po MAL-u.

W MAL-u nie ma oznaczeń kontrastowych ani w alfabecie braille’a, można wejść z psem asystującym.

Osoby w spektrum autyzmu

Możesz przeczytać o Miejscu aktywności lokalnej w ETR (tekście łatwym do czytania i zrozumienia). 

ETR – informacja o działalności Miejsca Aktywności Lokalnej w tekście łatwym do czytania i zrozumienia.

W MAL-u co tydzień, w środę od 17:00 do 20:00 obowiązują ciche godziny. W tym czasie staramy się, by przestrzeń MAL-u była komfortowa sensorycznie: światła są przygaszone, dźwięki wyciszone, nie są organizowane głośne i tłumne wydarzenia. Osoby przebywające w MAL-u w trakcie cichych godzin są proszone o wyciszenie telefonów komórkowych i prowadzenie rozmów szeptem. Czasem w tych godzinach odbywają się wydarzenia przyjazne osobom w spektrum autyzmu. 

Na recepcji można wypożyczyć słuchawki wyciszające. 

Rodziny z dziećmi

 

MAL jest miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi. Cała przestrzeń jest dostępna architektonicznie, co ułatwia poruszanie się z wózkiem dziecięcym.

 

 

 

 

 

 

 

W MAL-u znajduje się pokój zabaw, wyposażony w małą ściankę wspinaczkową, drabinkę gimnastyczną, wiszący fotel-kokon oraz stolik dla małych dzieci.

 

 

W toalecie dostępny jest przewijak, nocnik, nakładka na deskę sedesową dla dzieci oraz podest pod umywalkę.

 

 

W kuchni znajduje się mikrofalówka, kuchenka indukcyjna, krzesełko do karmienia oraz plastikowa zastawa, co umożliwia podgrzanie i podanie posiłku najmłodszym.