„Start w Gamedev” to cykl nieodpłatnych warsztatów dla osób, które chcą dowiedzieć się jak projektować gry oraz wykorzystywać je w swoim biznesie.

Chcesz tworzyć gry?

Nie obiecamy Ci motywacyjnych przemów podbudowujących wiarę w marzenia. Otrzymasz za to pakiet profesjonalnych szkoleń, opracowanych na podstawie prawdziwych i sprawdzonych doświadczeń prowadzących. Pomożemy wejść z Twoimi działaniami na wyższy poziom!

Nie damy Ci natychmiastowej światowej sławy. Zamiast tego, damy Ci solidną podstawę. Pokażemy Ci zachowania graczy, metody analizy gier i narzędzia diagnostyczne, dzięki którym zbudujesz wartościowy dla odbiorców projekt.

Nie mówimy, że wszystko będzie łatwe. Mówimy, że będziesz pracować z pomocą osób doświadczonych zarówno w tworzeniu gier jak i funkcjonowaniu środowiska start-upów.

Nie obędzie się bez zaangażowania. Chcemy przekazać Ci wiedzę i doświadczenie, dać motywację do działania. Będzie to możliwe, jeśli będziesz regularnie uczestniczyć w zajęciach (to tylko miesiąc 😉 Na końcu zaprosimy Cię do wzięcia udziału w teście wiedzy. Im więcej dobrych odpowiedzi udzielisz, tym większa szansa na udział w prestiżowych warsztatach w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

Nie zatrzymamy się tylko na szkoleniach! Dzięki udziale w projekcie poznasz osoby z branży, weźmiesz udział w procesie sieciowania, a 18 osób, które otrzyma najlepszy wynik, spotka się w Warszawie i pozna dodatkowe możliwości realizacji własnych pomysłów.

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona! Nie zwlekaj – wypełnij formularz już teraz i zapewnij sobie miejsce na naszym kursie! Rekrutacja trwa do 25 października 2022.

Co oferujemy?

Otrzymasz pakiet 64h praktycznych szkoleń w formie wykładów, ćwiczeń i symulacji, które na żywym materiale pokażą Ci jak wykorzystać przekazywaną wiedzę. Dzięki temu, nie będziesz tracić czasu na zbędną teorię, a przejdziesz od razu do praktyki.

Przejdziesz pełny cykl tworzenia własnego produktu od analizy otoczenia i zaprojektowania założeń gry, stworzenie jej modelu oraz zaplanowanie promocji i założeń modelu biznesowego. Wgląd w całościowy proces tworzenia gier da Ci pełne podstawy do dalszego samodzielnego działania, dzięki czemu zyskasz niezależność na rynku pracy.

Zdobyte umiejętności zostaną potwierdzone certyfikatem, który będziesz mógł pokazać przyszłemu pracodawcy, by zwiększyć swoją konkurencyjność pośród innych.

Udział w projekcie jest nieodpłatny. 

Zainwestuj jeden miesiąc by przekonać się czy praca w gamedev jest dla Ciebie! Zajęcia będą odbywać się w formie intensywnego kursu, przez 4 kolejne weekendy w październiku i listopadzie 2022.

Dla kogo jest ten program?

Udział w szkoleniach “Start w Gamedev” może wziąć każda osoba, która jest zainteresowana zobaczeniem jak funkcjonuje branża growa w Polsce oraz jak wykorzystywać mechaniki gier w biznesie. Nie musisz mieć żadnego wykształcenia kierunkowego, nie wymagamy również doświadczenia – nasz program ma za zadanie stworzyć możliwość sprawdzenia czy praca przy tworzeniu gier, może być dla Ciebie ścieżką rozwoju zawodowego. Na naszych szkoleniach chętnie zobaczymy zarówno tzw. “umysły ścisłe” jak i osoby zainteresowane humanistyką – gamedev to środowisko bardzo zróżnicowane, w którym każdy może znaleźć przestrzeń dla rozwoju swoich pasji. Wiedzę z naszych szkoleń możesz również wykorzystać w innych dziedzinach – biznesie, edukacji, marketingu itp. 

Wśród potencjalnie zainteresowanych grup możemy wymienić m.in.:

  • uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych 
  • studenci i studentki kierunków dziennych i zaocznych
  • absolwenci oraz osoby nieaktywne zawodowo, które poszukują pracy w branży tworzenia gier,
  • osoby aktywne zawodowo oraz freelancerzy myślący o zmianie branży lub rozwoju portfolio,
  • osoby zajmujące się biznesem, edukacją, marketingiem, etc., które chcą wykorzystywać mechanizmy gier do zwiększenia efektywności swojej pracy. 

Aby ukończyć nasz kurs i otrzymać certyfikat, wymagana jest frekwencja na poziomie 75% oraz podejście do pretestu i testu końcowego. 

Program szkoleń:

Zajęcia będą odbywać się w 3 miastach: 

  • Lublin
  • Częstochowa
  • Kłobuck

W każdym z miast program będzie realizowany w następujące weekendy:

  • 29-30 października
  • 5-6 listopada
  • 12-13 listopada
  • 19-20 listopada

Na merytorykę kursu składa się 8 szkoleń prowadzonych (w wymiarze 8 h dydaktycznych każde) z następujących tematów:

  • Wstęp do tworzenia gier
  • Charakterystyka Gracza i jego zachowań
  • Grywalizacja jako narzędzie marketingowe i społeczne
  • Budowanie mechaniki gry
  • Programowanie gier na silniku Unity lub Tworzenie gier w rozszerzonej rzeczywistości
  • Jak prezentować grę i tworzyć jej prezentację
  • Gry jako produkt – model biznesowy gry, planowanie mikropłatności

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń! Rekrutacja trwa do 25 października 2022.

HARMONOGRAM KONFERENCJI

LUBLIN

Miejsce: Katolicki Uniwersytet Lubelski,
ul. Konstantynów 1 H

Godzina rozpoczęcia: 9:00


9:00

Rozpoczęcie konferencji otwierającej projekt „Start w Gamedev”

Powitanie gości i mediów

Przemówienia


10:00 – 10:20

Streszczenie tematyki warsztatów, co zyska uczestnik z udziału w warsztatach, jaką wiedzę nabędzie?

Patryk Gałach– współzałożyciel Reality Unit oraz fundacji Lublin GameDev, zapalony twórca gier i do tego bloger. Ambitny człowiek z siedmioma latami doświadczenia w różnych dziedzinach technologii: tworzeniu gier, AR, VR, mobile, stron i serwerów oraz IoT. Zajął pierwsze miejsce na Las Vegas Summer Game Jam 2018 oraz zdobył Community oraz Best User Experience Award na Edge Experience 2019 w Krakowie.


10:20 – 10:40

Specyfika pracy w gamedevie

Bartosz Janiak – Black Eye Games – Inżynier Informatyki ze specjalizacją Technologie Gier i Symulacji Komputerowych. Od 2016 roku Designer największego Polskiego MMORPG – Gloria Victis, a aktualnie Lead Designer i Project Manager. Posiada również doświadczenie jako Game Economy & Monetization Designer w mobilnych grach f2p.


10:40 – 11:00

Start w gamedev – jak wystartować / różne ścieżki rozpoczęcia kariery w gamedevie.

Jacek Wyszyński – Założyciel i Prezes Zarządu Pyramid Games S.A., od 2010 roku prowadzi działalność gospodarczą w zakresie gier komputerowych. Od ponad 10 lat nieprzerwanie tworzy i utrzymuje stanowiska pracy inwestując w młode talenty tworzące gry na terenie Lublina. Programista, specjalista IT, wieloletnie doświadczanie w programowaniu i zarządzaniu zespołami, znajomość wielu języków programowania. Obronił pracę magisterską pt. „Sztuczna inteligencja w komputerowych grach strategicznych czasu rzeczywistego”. Współzałożyciel fundacji MakerSpace Lublin. Zafascynowany nauką, science-fiction i eksploracją kosmosu. Od 2017 roku pracujący nad grą komputerową z gatunku „open world, survival, sandbox”: Occupy Mars: The Game. Jego hobby, poza programowaniem gier to eksperymenty z elektroniką, budową własnych drukarek 3D, a także lotnictwo, w szczególności szybowcowe.

CZĘSTOCHOWA

Miejsce: Uniwersytet Jana Długosza,
ul. Armii Krajowej 13/15,
Aula na 1-szym piętrze.

Godzina rozpoczęcia: 12:30


13:00 – 13:20

Streszczenie tematyki warsztatów, co zyska uczestnik z udziału w warsztatach, jaką wiedzę nabędzie?

Darek Figura – prezes zarządu Fundacji TEAM Teatrikon, koordynator Mistrzostw w projektowaniu gier komputerowych dla studentów Cyberiada oraz pomysłodawca i koordynator kursu dla twórców gier Zgrani na starcie. Ukończył Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych, specjalizuje się w szkoleniach z zakresu service design, zarządzania oraz kompetencji miękkich. W przeszłości członek ekipy organizacyjnej Festiwalu Fantastyki Falkon oraz koordynator Nocy Kultury w Lublinie. Doświadczony w pracy z młodzieżą w projektach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.


13:20 – 13:40

Specyfika pracy w gamedevie

Jakub Lisiński – My Next Games – Programista pracujący w branży gier komputerowych od 2007 roku. Ma doświadczenie w prowadzeniu małych i średniej wielkości zespołów produkujących multiplatformowe gry. Wśród ukończonych przez niego projektów znajdują się Heavy Fire: Afghanistan, Heavy Fire: Shattered Spear, Rambo The Video Game, Soulblight.


13:40 – 14:00

Start w gamedev – jak wystartować / różne ścieżki rozpoczęcia kariery w gamedevie / znaczenie i sposoby sieciowania kontaktów.

Wojciech Owczarek – animator, grafik, freelancer, zajmuje się storytellingiem oraz pisaniem kreatywnym, absolwent Informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Edukator Mistrzostw w projektowaniu gier komputerowych Turniej Trójgamiczny w Kantonie Katowice. Od 2020 r. utrzymuje stałą współpracę z kolektywem Spellarena tworzącym treści do gier fantasy RPG.

KŁOBUCK

Miejsce: Urząd Miasta Kłobuck,
ul. 11 Listopada 6

Godzina rozpoczęcia: 12:00


12:30 – 12:50

Streszczenie tematyki warsztatów, co zyska uczestnik z udziału w warsztatach, jaką wiedzę nabędzie?

Patryk Gałach – współzałożyciel Reality Unit oraz fundacji Lublin GameDev, zapalony twórca gier i do tego bloger. Ambitny człowiek z siedmioma latami doświadczenia w różnych dziedzinach technologii: tworzeniu gier, AR, VR, mobile, stron i serwerów oraz IoT. Zajął pierwsze miejsce na Las Vegas Summer Game Jam 2018 oraz zdobył Community oraz Best User Experience Award na Edge Experience 2019 w Krakowie.


12:50 – 13:10

Specyfika pracy w gamedevie.

Ignacy Nowicki – od trzech lat game designer z krakowskiego studia 7LEVELS. W przeszłości pracował jako level designer w Remivision oraz Mistrz Gry na młodzieżowych obozach RPG ,,Twierdza Fantastyki”. Absolwent kierunku Humanistyka 2.0: Badanie i projektowanie gier na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Prelegent konwentów fantastyki (m.in. Pyrkon, Kapitularz), obecnie stawia pierwsze kroki w publikacjach groznawczych. Żeglarz, szermierz, łucznik, pasjonat gier indie.


13:10 – 13:30

Start w gamedev – jak wystartować / różne ścieżki rozpoczęcia kariery w gamedevie / znaczenie i sposoby sieciowania kontaktów.

Marcin Puchalski– entuzjasta gier komputerowych oraz nowych technologii. Założyciel firmy mindhelix.pl zajmującej się tworzeniem m.in. gier komputerowych oraz aplikacji VR. Na koncie ma kilka wydanych gier w tym na platformie Steam. Swoich sił próbował wydając gry samodzielnie, współpracował z inkubatorami typu ARP Games, zarządzał zespołem stworzonym z grafików, level designerów i programistów, był też podwykonawcą w kilku projektach jako programista. Ze swoimi projektami wystawiał się na krajowych i zagranicznych targach gamedev w tym Digital Dragons, PGA, Casual Connect. Miał swoje prelekcje na gamedev’owych konferencjach w tym Game Industry Conference. Współorganizował m.in. dwie edycje Global Game Jam w Częstochowie oraz konferencje Create Together, również w Częstochowie. Od 2017 jako asystent na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie prowadzi ze studentami zajęcia m.in. z Grafiki 3D, Programowania Gier Komputerowych i Programowania VR. Poza gamedevem współorganizuje wydarzenia kulturalne w swoim mieście i trenuje Capoeira.

Organizatorzy:

Za realizację programu “Start w Gamedev” odpowiadają Fundacja Lublin Gamedev oraz Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży Teatrikon

Obie organizacje dysponują bogatym zapleczem kadry, doświadczonej zarówno w pracy w sektorze tworzenia gier jak również w edukacji. Na swoim koncie mają realizację największych w Polsce przedsięwzięć edukacji z zakresu tworzenia gier:

  • Mistrzostwa w projektowaniu gier komputerowych dla licealistów – Turniej Trójgamiczny – www.t3g.pl 
  • Mistrzostwa w projektowaniu gier komputerowych dla studentów – Cyberiada – www.cyberiada.games 
  • Grarantanna domowa – program działań z zakresu tworzenia gier, e-sportu i edukacji cyfrowej realizowany na zlecenie Ministra Cyfryzacji w pierwszych tygodniach pandemii www.grarantanna.pl
  • Game Jam Plus – polska odsłona międzynarodowych zawodów dla twórców gier gamejamplus.com

Kontakt:

Pytania dotyczące naszego projektu prosimy przesyłać na adres: kontakt@startwgamedev.pl 

Darek Figura – Fundacja TEAM Teatrikon

d.figura@teatrikon.pl 

609323042

Patryk Gałach – Fundacja Lublin Gamedev

pgalach@lublin-gamedev.pl 

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
xGameDev_black_T-pwctl584lf69lm7e2yn629zjob9b5wb2ra391im39c.png.pagespeed.ic.bTGauKhiA0
xlogo_teatrikon_team-pf1g4qrsr3dkhjshz7db1z8opsjdidvqf3x8dwrt34.jpg.pagespeed.ic.-BRv5qZgxU
xCRPK_outdoor_poziom_1,402x-pwbik5710vkly98szeg2m0xdhgxgbltsi9i0vs9vk0.png.pagespeed.ic.-ZtGz-RVaO
xMKiDN_kolor-1-pwbie8ri4bhx5pa8b2cvnxp7b5pc96sovr5utubu9s.png.pagespeed.ic.zELDZbXEsn
xkul_lublin-pwy1eflvi6vlpkpy72bgxyhhntpj01934s4p1bjhts.jpg.pagespeed.ic.GvWNEEwcMV
xujd_czestochowa-pwy1eeo1bcubdyrbcjwudgq12fu5sc5csnh7k1kw00.jpg.pagespeed.ic.TPxYpiJbHe
xherb_miasta_klobuck-pwk7kkzq977rkv7i7qurlz2wse88c3qy3uvkcmg4cg.png.pagespeed.ic.fJNzKsOJ5L
Miasto Kłobuck