Zostań częścią zespołu Fundacji TEAM Teatrikon i wspieraj młodzież w realizacji Szkolnych Budżetów Obywatelskich!

Zapraszamy Cię do włączenia się w wolontariat lub zrealizowania praktyk studenckich w ramach projektu Szkolny Budżet Obywatelski realizowanego przez Urząd Miasta Lublin. Fundacja Teatrikon odpowiedzialna jest za wspieranie szkół w całym procesie tworzenia i realizacji SBO. Więcej informacji znajdziesz na stronie lublin.eu

Czym jest Szkolny Budżet Obywatelski?

Szkolny budżet partycypacyjny (obywatelski) – to proces, w którym o przeznaczeniu części szkolnego budżetu (wyznaczonej najczęściej przez dyrekcję lub rodziców) decyduje społeczność szkolna. Uczniowie i uczennice, a także rodzice, nauczyciele i nauczycielki czy inni pracownicy i pracowniczki szkoły, zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie sami wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne.

Rekrutacja wolontariuszy/ek

  • Chcesz działać lokalnie i przyczynić się do realizacji fajnych działań w szkole?
  • Jesteś studentem_ką i chciałbyś_abyś działać społecznie na terenie Lublina?
  • Jesteś otwarty_a, komunikatywny_a i chcesz się spełnić w roli mentora_ki dla szkół biorących Szkolnych Budżetach Obywatelskich?
  • Chcesz zdobyć doświadczenie w budowaniu zespołu jednocześnie działając z Fundacją Teatrikon?

To Ciebie szukamy!

Czego możesz oczekiwać?

  • Współpracy ze społecznością szkolną w tworzeniu projektów mających poprawić jakość życia w szkole.
  • Doświadczenia w pracy w zespole i prowadzenia warsztatów.
  • Dużej dawki wiedzy i wsparcia naszego zespołu na każdym etapie działania.


Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia – liczy się Twoja zaangażowana postawa i chęć współtworzenia lepszej szkoły dla wszystkich!

Jeśli czujesz, że to wyzwanie jest dla Ciebie, zgłoś się poprzez formularz do końca września!

Działania rozpoczynamy już w drugiej połowie miesiąca!

Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie – Szkolne Budżety Obywatelskie – trzecia edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich oraz środków Miasta Lublin.

sbo_belka