Ogólnopolska akcja realizowana przez Fundację im. Stefana Batorego wspierająca społeczności, które współpracując z władzą lokalną działają na rzecz najbliższego otoczenia.

W 2023 roku Fundacja Teatrikon dołączyła do Masz Głos w charakterze lokalnego partnera, który wspiera uczestników i uczestniczki akcji w województwach lubelskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim. W trakcie całego roku pracy zostaną zrealizowane liczne warsztaty, spotkania i konsultacje, podczas których będziemy wspierać lokalne grupy. Pomożemy im w zdiagnozowaniu problemów, przygotowaniu i realizacji planów działania; będziemy też zwracać uwagę na to, jak wpływać na lokalną władzę i współpracować. Do tej pory osoby uczestniczące w akcji m.in. założyły pasieki społeczne czy społeczne ogrody, prowadziły warsztaty dla mieszkańców, monitorowały stan drzew, składały petycje w sprawie remontów dróg czy zapytania ws. samorządowych budżetów.

Najlepiej zrealizowane inicjatywy z całego kraju stają też do walki o prestiżowy tytuł Super Samorząd i Super Głos, które przyznawane są na uroczystej gali podsumowującej roczne działania.

Zakończyliśmy nabór projektów na 2023 rok!
Łącznie w czterech województwach zgłosiło się 35 grup.