Na co dzień tworzymy zespół Fundacji Teatrikon. Naszą misją jest przygotowywanie młodych osób na wyzwania jutra. Wspólnie tworzymy warunki do rozwoju, odkrywania własnego potencjału, podejmowania prób, wyzwań, realizacji celów i marzeń. Od zawsze naszym marzeniem było stworzenie w Lublinie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, która pełna będzie tego co najważniejsze w nazwie naszej organizacji: Twórczości, Edukacji, Animacji, Młodzieży. Takim miejscem będzie Kosmos: Przestrzeń Młodych!

Otwieramy Kosmos: Przestrzeń Młodych

W przeszłości posiadaliśmy siedziby i biura na terenie Lublina, współtworzyliśmy Dom Kultury Narnia, prowadziliśmy kawiarnię Pożegnanie z Afryką i lokal Próba Cafe. W 2016 roku próbowaliśmy powołać do życia Lubelski Innowator Społeczny, a pomagała nam w tym sympatyczna maskotka: Lis Leszek Lubelski. LIS nie powstał, ale Leszek został z nami, a razem z nim podwaliny pod działania, które zaczynamy realizować teraz!

Chcemy stworzyć miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli bezpłatnie się rozwijać i otrzymać wsparcie własnej twórczości i innych działań. Chcemy stworzyć miejsce, w którym będzie luźna atmosfera, warunki do rozwoju i innowacji. Chcemy, żeby designerski wystrój i zróżnicowane środowisko sprzyjało kreatywności oraz współdziałaniu. Chcemy – razem z wami – stworzyć przestrzeń do prezentacji twórczości, kameralnych koncertów, spotkań i warsztatów, ale też codziennego chillowania, zawierania nowych znajomości i swobodnej wymiany myśli. Chcemy zrobić w centrum Lublina prawdziwy Kosmos!

Zmieniamy szyld, a internetowy profil Lisa Leszka Lubelskiego nazywamy od teraz Kosmosem: Przestrzenią Młodych! Leszek i pomysły sprzed lat zostają jednak z nami, a do pomocy i gościny zapraszamy również was. Przyjdźcie, poznajcie nas lub przybijcie piątkę po latach, razem szukajmy odpowiedzi na wyzwania jutra i twórzmy Kosmos!

 

Kosmos otwieramy oficjalnie 30 października 2023 roku o godzinie 12:00!
Aleje Racławickie 33/U-8
Bądźcie razem z nami! Będzie fajnie!

 

Zadanie finansowane ze środków budżetu Miasta Lublin w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023