LubLarp to aktywnie działająca grupa pasjonatów, która gra, tworzy, organizuje i popularyzuje larpy. Fundacja Teatrikon wspiera grupę od 2017 roku przy organizacji wydarzeń takich jak LubLarp Festiwal, Konferencja larpowa 2017, oraz samodzielnych larpów.

Larpy to przede wszystkim pasjonujące hobby. Gra w larpy polega na wcielaniu się w postaci, podobnie jak w improwizowanym teatrze oraz wspólnym tworzeniu i przeżywaniu opowieści, w której każdy uczestnik ma jakiś cel i rolę do odegrania. Udział w larpach to wyjątkowo angażująca rozrywka, ale nie tylko. Przede wszystkim pobudza kreatywne myślenie i inteligencję emocjonalną, wyrabia umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, zwiększa pewność siebie, uczy empatii i radzenia sobie w stresujących sytuacjach. Wszystko to w atrakcyjnej formie zabawy.

LubLarp wystartował w 2014 roku jako cykl szkoleń dla graczy i twórców larpów, podczas których najlepsi polscy larpowcy dzielili się swoim doświadczeniem i pasją. Od 2016 roku pod szyldem LubLarp oprócz warsztatów organizowane są kameralne scenariusze (chambery i jeepformy) oraz duże gry i szeroko zakrojone projekty larpowe na Lubelszczyźnie, a także LubLarp Festiwal z najlepszymi polskimi grami ostatnich lat.