Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży TEATRIKON

Kosmiczne możliwości na Wieniawie

Zajęcia realizowane w ramach projektu Dzielnice Kultury. Działania realizowane w ramach projektu skierowane są do młodych mieszkańców (w przedziale od 10 do 30 lat) dzielnicy Wieniawa i skupiają się na rozwoju potencjału społecznego i kulturalnego dzielnicy, a także zwiększeniu dostępu młodych mieszkańców dzielnicy do oferty kulturalnej Lublina i rozwoju kompetencji do odbioru kultury.

W ramach projektu „Kosmiczne możliwości na Wieniawie” prowadzone są działania edukacyjno-artystyczne stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo osoby uczestniczące w projekcie: Kosmiczne ogródki, Artystyczny Misz-masz, Fotografia telefonem – jak to ugryźć?, Jeepformy w Kosmosie.

Jeepformy w Kosmosie

LubLarp Team i Kosmos: Przestrzeń Młodych zapraszają co dwa tygodnie w czwartkowe wieczory do wzięcia udziału w jeepformach, czyli grach improwizacji.

Jeepformy to gry improwizacji, które zakładają aktywny udział publiczności. Zapraszamy osoby w wieku od 16 lat, które chciałyby zagrać jedną z ról albo po prostu popatrzeć i pośmiać się razem z nami. To świetna okazja dla osób początkujących, które do tej pory tylko słyszały, że jeepformy i larpy to dobra zabawa, ale dotąd nie miały okazji spróbować.

Spotkania Go


GO to starożytna gra logiczna, której korzenie sięgają tysięcy lat. Jest podobna do szachów, ale o wiele bardziej subtelna i głęboka. Gramy białymi i czarnymi kamieniami, by zająć jak największy obszar na planszy.

Nie zrażaj się, jeśli nie znasz Go!
Podczas naszych spotkań wraz z doświadczonymi instruktorami odkryjesz tajniki tej wiekowej sztuki. Poznaj piękno Go i ucz się w sposób przyjazny i przystępny dla każdego.

Zajęcia prowadzimy dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu zaawansowania i wieku.

W GO gramy w czwartki od 17:00

Terminy spotkań:
16.05 | 30.05
13.06 | 27.06

RPG w Kosmosie

Kilka chętnych osób, papierowe karty postaci i garść wielościennych kolorowych kości, pozwolą przeżyć niezwykłe przygody. Jeżeli chcecie spróbować gier w stylu Dungeons & Dragons, Zewu Cthulhu albo Warhammera, to serdecznie zapraszamy!

RPG (z ang. role-playing game), gra fabularna oparta na narracji, w której gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci.

Sesje RPG odbywają się w każdy wtorek w godzinach popołudniowych. Obowiązują zapisy. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

TEAM meetingi


TEAM Meetingi to comiesięczne otwarte spotkania osób zainteresowanych działaniami Fundacji Teatrikon oraz tych już związanych z naszą organizacją. To czas i przestrzeń, żeby się poznać, zintegrować, wysłuchać inspirującej prelekcji lub dyskusji z udziałem wyjątkowych osób.
To również okazja, żeby dowiedzieć się o naszych planach na przyszłość i możliwościach zaangażowania w fundacyjne działania.

Osoby zainteresowane szczegółami będą miały okazję do rozmów z koordynatorkami i koordynatorami projektów, zaproponowania pomysłów na nowe inicjatywy, czy skomentowania minionych lub aktualnych przedsięwzięć Fundacji Teatrikon. Wszystko w luźnej i nieformalnej atmosferze.