Stacje Kultury

Stacje Kultury 2014

Stacje Kultury to jeden z najbardziej wyróżniających się plebiscytów dla szkół ponadgimnazjalnych w Lublinie, które organizuje Fundacja TEAM Teatrikon. W tym roku po raz drugi będziemy szukać stacji w całym województwie lubelskim.

Stacje Kultury to specjalne wyróżnienia dla szkół ponadgimnazjalnych, które w sposób szczególny zaangażowały się w życie kulturalne województwa i działania na rzecz edukacji kulturalnej młodzieży. Celem konkursu jest wyróżnienie i pomoc w wypromowaniu szkół, które są miejscem przyjaznym dla inicjatyw kulturalnych, wspierają rozwój artystyczny swoich uczniów, tworzą klimat inspirujący dla działań twórczych oraz aktywnie włączają się w życie kulturalne. 

 

ZGŁOŚ SWOJĄ SZKOŁĘ I POWALCZ O NOMINACJĘ!

JAK TO ZROBIĆ?

Etap 1: Zgłaszanie szkół ponadgimnazjalnych z woj. lubelskiego.

Termin do 24.10.2017

Każdy może zgłosić do konkursu jedną szkołę ponadgimnazjalną z województwa lubelskiego.

ZGŁASZANIE SZKÓŁ >>>

Etap 2: Wybór 12 nominowanych szkół.

Termin: do 29.10.2017

Spośród wszystkich zgłoszonych szkół jury złożone z przedstawicieli organizatorów i organizacji pozarządowych współpracujących ze szkołami wybierze 12 szkół, które zostaną nomino­wane do tytułu Stacje Kultury 2017.

Etap 3: Głosowanie internetowe.

Termin: 30.10 - 06.11.2017

Internauci przez tydzień będą mogli oddawać swoje głosy na 12 nominowanych szkół.

Etap 4: Głosowanie jury.

Termin: 07.11 - 12.11.2017

Jury powołane przez Organizatora, w którego skład wejdą m.in. przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Partnerów Plebiscytu czy organizacji pozarządowych współpracujących z młodzieżą, oceni wszystkie nominowane szkoły. Cztery szkoły, które otrzymają w sumie najwięcej punktów w głosowa­niu internetowym i głosowaniu jury otrzymają tytuł Stacji Kultury.

Etap 5: Gala podsumowująca i ogłoszenie “Stacji Kultury 2016”

Termin: 13.11.2017

Podczas gali, która odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody dla laureatów plebiscytu.