Dokąd zmierzają Lokomotywy? Poznajcie tegoroczne projekty uczniów

Za nami już wszystkie warsztaty. Uczestnicy Lokomotyw rozpoczęli realizację swoich pomysłów na działania w szkole. Poznajcie ich projekty:

II Liceum Ogólnokształcące

Uczniowie II LO zdecydowali się stworzyć w swojej szkole przytulne miejsce spotkań, jak również przestrzeń przyjazną pracy i nauce. Miejsce to będzie miało również na celu pobudzanie kreatywności i wrażliwości na sztukę. Jednym z wielu pomysłów aranżacji miejsca jest umieszczenie tam wygodnych puf, foteli, poduszek czy powieszenie klimatycznych światełek nadających miejscu wyjątkowy klimat. Uczniowie pragną również rozpowszechnić modę na bookcrossing i tym samym propagować czytelnictwo wśród swoich kolegów.

 

IX Liceum Ogólnokształcące

Uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego podczas tegorocznych Lokomotyw postanowili połączyć edukację z dobrą zabawą. W ramach projektu „Klucze Kopernika” zostanie stworzonych siedem pokoi typu ‘escape room’ o różnej tematyce, do których będą wchodziły grupy żeby zmierzyć się z ukrytymi w nich zagadkami. Celem będzie wydostanie się z pokoju w jak najkrótszym czasie, co pozwoli zintegrować się drużynie poprzez wspólne podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów i twórcze podejście do niebanalnych zadań. W trakcie oczekiwania na dostęp sal z zagadkami będzie uruchomiona poczekalnia – kawiarenka obfita w pyszności i atrakcje.

 

XV Liceum Ogólnokształcące

„Twarze Grabskiego” to projekt przygotowywany przez uczniów XV LO, klasy drugiej o profilu artystycznym. Celem przedsięwzięcia uczniów, jest zwrócenie uwagi na problem stereotypowego myślenia i otwarcie się na różnorodność panującą wokół nas. Projekt ma również zachęcić m.in. członków społeczności szkolnej, aby nie oceniali innych po pozorach, tylko odkrywali to co wyjątkowe w drugim człowieku.

 

Zespół Szkół Budowlanych

Podziemie Play Games to kreatywna przestrzeń tworzona przez uczniów Zespołu Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego. Będzie to miejsce rozrywki intelektualnej, które powstaje z potrzeby integracji i współdziałania uczniów szkoły. W czasie spotkań w „Podziemiu”, będzie można spędzić czas grając w gry planszowe i zręcznościowe wykonane przez uczniów. Projekt ma na celu wykorzystywanie wolnego czasu w maksymalnie efektywny sposób, poprzez pobudzenie własnego intelektu. Oficjalnemu otwarciu miejsca będzie towarzyszył turniej mikołajkowy oraz poczęstunek.

 

Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych

W ramach tegorocznych lokomotyw  ZSTK chce stworzyć miejsce przyjazne uczniom i nauczycielom. „Peron Centralny” ma być miejscem integracji, inspiracji i relaksu. Będzie można tam min. wypić herbatę, pograć w gry planszowe, przeprowadzać konkursy czy tworzyć wystawy prac uczniów. Celem uczniów jest zgromadzenie na "Peron Centralny" największej liczby gier planszowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.