Od 31 lipca do 10 sierpnia każda chętna osoba może dołączyć do jednej z pięciu grup i razem z nią zmieniać Lublin!

Do interesującego nas projektu, można dołączyć wysyłając mail na odpowiedni adres dostępny na jego stronie. Osoby, które zdecydują się na ten krok mogą liczyć nie tylko na możliwość współtworzenia działań mających wpływ na przyszłość naszego miasta, ale także na wsparcie profesjonalnych mentorów i bezpłatne szkolenia tematyczne (m.in. wystąpienia publiczne, promocja, pozyskiwanie funduszy, etc.). Wybór do którego z projektów dołączyć może być naprawdę trudny, bo każdy z nich proponuje inne ciekawe i innowacyjne rozwiązania.

Miodowa Dolina” (miodowadolina.org) to projekt, który ma na celu budowanie świadomości biznesowej i promowanie samozatrudnienia wśród młodzieży. Poprzez grę miejską i profesjonalne, praktyczne warsztaty, przygotuje ich do podjęcia pierwszych biznesowych przedsięwzięć. To działanie ma pokazać, że nie trzeba zmieniać miejsca zamieszkania, żeby uzyskiwać zadowalające przychody i docierać do klientów z całego świata.

Chciałbyś wykonywać zawód, który oprócz pieniędzy da ci także satysfakcję? Zastanawiasz się, czy możliwe jest połączenie pracy z pasją? W takim razie, włącz się w organizację projektu „Pomysły/Przemysły” (pomyslyprzemysly.teatrikon.pl). Będzie to wydarzenie wypełnione warsztatami z trzech dziedzin od kilku lat odnoszących sukcesy w naszym mieście: kuglarstwa, improwizacji i rękodzieła. Poprowadzą je osoby, które na co dzień udowadniają, że pasja może stać się sposobem na życie i można się z niej utrzymać, a Lublin jest otwarty na wszelkie inicjatywy. Podsumowaniem będzie warsztat podczas którego uczestnicy zaprojektują pomysły na własne działania w duchu przemysłów kreatywnych.

A może chcesz obudzić w mieszkańcach Lublina trochę spontaniczności i pozytywnej energii? Jeśli tak, to LUB_CHALLENGE jest dla Ciebie! (lubchallenge.teatrikon.pl). Polega on na dawaniu wyzwań przypadkowo spotkanym przechodniom. Czasami będą to z pozoru zwyczajne, codzienne czynności, ale niekiedy też szalone i zupełnie nieprzewidywalne. To wszystko po to, by w gonitwie za pracą, czy nauką, choć na chwilę mogli powrócić do beztroskiego dzieciństwa oraz uświadomili sobie, że Lublin wcale nie jest nudny i można tu spotkać wiele inspirujących osób.

Kolejną propozycją jest działanie, które ma na celu wsparcie rozwoju zawodowego młodzieży, która swoją przyszłość widzi w branży pracy zdalnej (m.in. programiści, designerzy, webmasterzy, etc.). Projekt „Lublin zdolnie sterowany” (zdolnylublin.teatrikon.pl)ma inspirować do działania i wzięcia losu we własne ręce. Dostarczy informacji pomocnych m.in. w poszukiwaniu pracy, zakładaniu własnej działalności gospodarczej, ale też porad praktyków, czy aktualnych trendów biznesowych. Dzięki niemu młodzi profesjonaliści będą mogli wspólnie starać się o pozyskiwanie większych kontraktów oraz wymieniać się doświadczeniami i kontaktami.

W ramach „Expuj Lublin” (expujlublin.teatrikon.pl) powstanie aplikacja mobilna, dzięki której młodzi ludzie aspirujący do kariery w biznesie będą mogli gromadzić informacje o osobach, które już osiągnęły sukces i dowiadywać się jak sami mogą zbudować podobne ścieżki kariery. Aplikacja pokaże Lublin jako miejsce, z którym chce się związać swoją zawodową przyszłość, a osoby z niej korzystające będą na bieżąco informowane o warsztatach i wydarzeniach, które sprzyjają rozwojowi osobistemu.

Projekt „Miasto Zmian. Zmiana Miasta” realizuje Fundacja T.E.A.M Teatrikon we współpracy z Wydziałem Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin i Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Finał jego działań planowany jest na listopad 2015r. - podczas uroczystej gali odbędzie się podsumowanie projektów oraz prezentacja publikacji pn. „Młodzieżowa Strategia Rozwoju Miasta Lublin”. 

Więcej informacji o działaniach oraz adresy mailowe można znaleźć :

  • Miodowa Dolina

Mentor: Paweł Prokop – Prezes Fundacji Inicjatyw Menadżerskich
Kontakt z grupą:
Vera Lambert
www: http://miodowadolina.org
fb: https://www.facebook.com/miodowadolina

Aby dołączyć do projektu wyślij mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Pomysły/Przemysły

Mentorka: Agnieszka Kolasa-Nowak - Kierowniczka Zakładu Socjologii Wsi i Miasta UMCS Lublin
Kontakt z grupą:
Sylwia Zięba
http://pomyslyprzemysly.teatrikon.pl
https://www.facebook.com/pomyslyprzemysly

Aby dołączyć do projektu wyślij mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • LUB_CHALLENGE

Mentorka: Joanna Wawiórka-Kamieniecka – koordynatorka Nocy Kultury
Kontakt z grupą:
Dominika Bielak
www: http://lubchallenge.teatrikon.pl
fb: https://www.facebook.com/lubchallenge

Aby dołączyć do projektu wyślij mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Lublin zdolnie sterowany

Mentor: Mariusz Sagan – Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin
Kontakt z grupą:
Dominika Kapusta
www: http://zdolnylublin.teatrikon.pl
fb: https://www.facebook.com/zdolnylublin

Aby dołączyć do projektu wyślij mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Expuj Lublin

Mentor: Piotr Skrzypczak – członek zarządu Stowarzyszenia Homo Faber
Kontakt z grupą:
Magdalena Kasprzak
http://expujlublin.teatrikon.pl
https://www.facebook.com/expujlublin

Aby dołączyć do projektu wyślij mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 


 

Działanie "Miasto Zmian . Zmiana Miasta" podzielone jest na kilka etapów:

I Rekrutacja

Aby wziąć udział w Miasto zmian. Zmiana miasta należy zapisać się na GovJam Lublin'15 korzystając z formularza dostępnego na stronie: lublinjams.pl/#/resjestracja Zgłoszenia przyjmujemy do 26 maja 2015r! Osoby, które uczestniczyły we wcześniejszych działaniach Inkubatora Aktywnej Młodzieży (Lokomotywy, Festiwal Aktywności), prosimy aby zaznaczyć ten fakt w sekcji "Powiedz nam coś więcej o sobie i o tym dlaczego chcesz wziąć udział w GovJam Lublin 2015?". Dzięki temu możliwy będzie wasz bezpłatny udział w GovJam Lublin'15.

W wypadku gdy do udziału w projekcie zgłosi się ponad 25 osób istnieje możliwość, że część uczestników Lokomotyw oraz Festiwalu Aktywności będzie mogła wziąć udział w GovJam uiszczając opłatę w wysokości 50 zł. Prosimy zaznaczyć w zgłoszeniu czy mamy brać taką możliwość przy rozpatrywaniu waszej aplikacji.


II - Warsztaty - GovJam Lublin'15 - W dniach 10-11 czerwca, pod hasłem "Miasto zmian. Zmiana miasta"

50 kreatywnych osób, spotka się w Domu Kultury Narnia na dwudniowych warsztatach. W ich trakcie będziemy tworzyć i testować rozwiązania dla sektora publicznego (czyli obszarów finansowanych z naszych podatków).

- w trakcie GovJam Lublin 2015 będziemy pracować w dziesięciu 5 osobowych zespołach, których zadaniem będzie wypracowanie, sprototypowanie i przetestowanie najciekawszych pomysłów na zmianę i usprawnienie Lublina w sferze publicznej. Więcej informacji o GovJam znajdziesz na stronie lublinjams.pl Głównym zagadnieniem poruszanym podczas GovJam będzie odpowiedź na pytanie: "Co musiałoby zrobić Miasto Lublin, żeby młodzi ludzie chcieli w nim zostać?"


III - Wybór 5 najlepszych prototypów

Pod koniec drugiego dnia GovJam (11 czerwca) odbędzie się prezentacja opracowanych rozwiązań przed zaproszonymi gośćmi oraz jury. Spośród zaproponowanych działań jury wybierze 5, które zostaną zakwalifikowane do realizacji i wsparte w ramach projektu Inkubator Aktywnej Młodzieży I AM CHANGE.

IV - Realizacja inicjatyw

Pięć projektów opracowanych w ramach GovJam Lublin'15  będzie realizowana w okresie czerwiec - październik 2015. W skład każdego z zespołów wdrażających rozwiązania będą mogli wejść zarówno członkowie zespołów, które stworzyły dany projekt, jak również pozostali uczestnicy GovJam czy osoby zaangażowane we wcześniejsze działania Inkubatora (Lokomotywy, Festiwal Aktywności).

    Każdy zespół otrzyma w ramach projektu wsparcie w postaci:
    - opieki profesjonalnego mentora
    - 500 zł do wykorzystania na działania rozwijające inicjatywę
    - szkolenia i konsultacje z wybranych tematów (m.in. sponsoring, promocja, aspekty prawne, zajęcia tematyczne)
    - utworzenia bloga/one page (wraz z przeszkoleniem z obsługi i serwisowaniem), na którym każdy z zespołów będzie informował o postępach prac i promował swoje działanie.

V -  Finały projektów i gala

Przewidujemy, że prace każdego z zespołów powinny się zakończyć w październiku. Podsumowania działań znajdą się w publikacji, jako część tzw. "Młodzieżowej strategii rozwoju miasta Lublin", którą otrzymają przedstawiciele Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

    Projekt zakończy się galą planowaną na 12 listopada 2015, podczas której podsumowane zostaną wszystkie działania Inkubatora Aktywnej Młodzieży.Kontakt do organizatorów:

Darek Figura
tel.: 609323042
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.