Studenci odmienią lubelskie firmy

Fundacja TEAM Teatrikon oraz Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin rozpoczynają nowe działanie pn. “Wolontariat - to się opłaca!”. Projekt adresowany jest do studentów i sektora biznesu w naszym mieście. Celem jest promocja idei wolontariatu jako sposobu rozwoju doświadczeń, wiedzy i umiejętności. Jutro, w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się spotkanie rozpoczynające realizację przedsięwzięcia.

- Chcemy zachęcić firmy do współpracy z lubelskimi studentami i wspólnej realizacji projektów społecznych w Lublinie. Dzięki projektowi lubelskie firmy mogą promować swój wizerunek jako podmiotów odpowiedzialnych społecznie, atrakcyjnego pracodawcy, a przede wszystkim poznać młodych aktywnych ludzi w działaniu, być może znajdując również przyszłych pracowników - przekonuje Dariusz Figura, koordynator projektu z Fundacji TEAM Teatrikon

Projekt będzie realizowany do końca roku. W tym czasie studenci i pracownicy firm wezmą udział w szeregu konsultacji i szkoleń ze specjalistami, aby lepiej się poznać i wspólnie zorganizować działania społeczne. Podczas organizowanego spotkania w Centrum Spotkania Kultur (czwartek 26.10.2017, godz. 13, MEDIATEKA, III piętro) organizatorzy zaprezentują ideę i harmonogram projektu oraz firmy, które udało się namówić do współpracy (wśród nich są m.in. Grupa Azoty Puławy, FUZERS, infoShare Academy, B&L Consulting, GT85). Odbędzie się także prezentacja dobrych praktyk ze sfery angażowania się biznesu na rzecz działań społecznych, na przykładzie Fundacji Parasol Roztocza (Wioleta Kozyra) oraz Grupy Azoty (Monika Płońska). Fundacja TEAM Teatrikon zaprezentuje również założenia Lubelskiej Karty Wolontariatu - programu współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami oraz organizacjami pozarządowymi, który ma promować osoby aktywnie działające na rzecz naszego miasta.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Kontakt:
Dariusz Figura
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 609323042

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1739851489412945

Aktualności

Jako partnerzy projektu stypendialnego realizowanego przez Tomasza Bylinę „26 pomysłów na sztukę – jak komercjalizować działalność artystyczną online?” przedstawiamy poradnik zawierający inspirujące historie artystów, którzy wykorzystując internet dorobili się niemałych pieniędzy lub znaleźli finansowanie swoich projektów artystycznych.
2020-09-30 09:34:24
To komunikat dla tych, którzy chcą powodować zmianę. Bo z takimi współpracujemy. W Teatrikonie od lat razem z ambitnymi i nietuzinkowymi ludźmi zmieniamy Lublin. Szkolimy studentów, którzy później współpracując z młodzieżą szkolną zmieniają wygląd swoich szkół (https://www.facebook.com/lokomotywy.projekt/) Tworzymy rozwiązania dla miasta, usprawniające życie w Lublinie ( ...
2019-01-09 11:43:51
Fundacja TEAM Teatrikon oraz Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin rozpoczynają nowe działanie pn. “Wolontariat - to się opłaca!”. Projekt adresowany jest do studentów i sektora biznesu w naszym mieście. Celem jest promocja idei wolontariatu jako sposobu rozwoju doświadczeń, wiedzy i umiejętności. Jutro, w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się spotkanie rozpoczynające ...
2017-10-25 15:21:09
Spacery „Lublin z Duszą” jest propozycją dla studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. To spotkanie z ciekawymi ludźmi oraz okazja do odkrywania miejsc, które tworzą kreatywny klimat naszego miasta (w aspekcie kulturalnym, społecznym  oraz biznesowym). Wycieczki, z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników, stanowią dla młodych ludzi inspirację w planowaniu wolnego czasu, ...
2017-10-13 05:18:27
Zapraszamy lubelskich studentów do udziału w projekcie Wolontariat – to się opłaca! Weź przyszłość w swoje ręce, poznaj przyszłych pracodawców i już teraz zacznij kreować swoją ścieżkę rozwoju zawodowego. Zgłoszenia do 11 października! Poszukujemy osób, które są kreatywne, przedsiębiorcze, chcą zdobyć nowe doświadczenia zawodowe oraz nawiązać współpracę z lubelskim sektorem biznesu. W okresie ...
2017-10-06 09:56:58
12 maja 2017 roku odbyło się posiedzenie jury oceniającego prace zgłoszone na konkurs „Opowiedzieć świat”, edycja 2017.
2017-05-15 19:37:03
Konferencja Larpowa Kola 2017 odbędzie się w dniach 10-12 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. To wydarzenie, na którym spotkać i posłuchać będzie można miłośników, twórców i uczestników larpów, otwarte jednak również na osoby początkujące, zainteresowane zjawiskiem.
2017-02-06 13:19:42
Za nami już wszystkie warsztaty. Uczestnicy Lokomotyw rozpoczęli realizację swoich pomysłów na działania w szkole. Poznajcie ich projekty:
2016-11-21 18:55:36
Serdecznie zapraszamy na Targi Edukacji Kulturalnej Młodzi LUBią Kulturę, które odbędą się 21 listopada 2016 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w godz. 10.00 – 14.00. Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki z uczniami i uczennicami, animatorów i animatorki z  województwa lubelskiego. Targi Edukacji Kulturalnej to ukoronowanie wszystkich działań związanych z programem „Młodzi LUBią ...
2016-11-10 07:59:58
W weekend 15 i 16 października odbyły się pierwsze zajęcia projektu "Zgrani na starcie". Warsztaty z podstaw tworzenia gier przeprowadził Grzegorz Olifirowicz, natomiast Darek Figura wspólnie z uczestnikami pracował nad odpowiedzią na pytanie "Kim jest gracz?". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 
2016-10-22 11:59:04
Dołącz do Fundacji TEAM Teatrikon i zmieniaj miasto razem z nami!       Rozpoczynamy rekrutację do Zespołu Fundacji TEAM Teatrikon. Dołącz do nas teraz, a będziesz mógł/mogła wziąć udział w projekcie Miasto Zmian. Zmiana Miasta Co zyskujesz? WIEDZĘ Dołączając do nas będziesz mógł/mogła wziąć udział w warsztatach: Trening twórczości Zarządzanie projektami Promocja projektów ...
2016-02-22 18:59:00
Rozpoczęliśmy szkolenia w ramach Wakacyjnej Szkoły Coachów. Studenci z różnych kierunków zamiast odpoczywać w czasie wakacji, spotykaja się codziennie, żeby dobrze przygotować się do roli coachów w ramach projektu Lokomotywy. Już od września rozpoczna oni współpracę z grupami w szkołach ponadgimnazjalnych.Więcej zdjęć TUTAJ
2015-07-16 09:53:16
Już w dniach 13-17.07.2015r. spotkamy się na szkoleniach w ramach Wakacyjnej Szkoły Coachów Grup Młodzieżowych.Uczestnicy projektu będą mieli okazję wziąć udział w następujących szkoleniach: integracja i praca w grupie,  animacja młodzieży,  zarządzanie projektem,  coaching,  zarządzanie czasem, gra symulacyjna.   A my tymczasem odsłaniamy sylwetki prowadzących:   ...
2015-07-04 13:14:35
Zapraszamy Was do udziału w konkursie - #WAKACJEZTEATRIKONEM1. W konkursie może wziąć udział każdy.2. Aby wziąć udział w konkursie należy umieścić na swoim profilu facebook'owym zdjęcie, a następnie w opisie umieścić hasztag #wakacjezteatrikonem.3. W każdą sobotę wakacji (od 11.07 do 29.08) jury, w skład którego wejdzie trójka przedstawicieli Fundacji TEAM Teatrikon wybierze jedno zdjęcie, które ...
2015-07-04 12:34:36
      Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia! Wpłynęło do nas naprawdę wiele zgłoszeń.Zabieramy się za czytanie i w przeciągu tygodnia skontaktujemy się ze wszystkimi osobami i poinformujemy o wynikach rekrutacji!       
2015-06-29 14:42:00
Stacje Kultury to specjalne odznaczenia dla lubelskich szkół ponadgimnazjalnych, które w sposób szczególny zaangażowały się w życie kulturalne Lublina i działania na rzecz edukacji kulturalnej wśród młodzieży.  W minionym tygodniu każdy Lublinian mógł zgłosić szkołę do tego tytułu. W tym roku ogłoszenie listy nominowanych szkół zbiegło się z zakończeniem roku szkolnego.Ostatecznie decyzją jury, w ...
2015-06-27 07:13:03
Chcesz być wagonem czy lokomotywą? Sam zdecyduj! Studencie!Dołącz do projektu Lokomotywy! 13-17 lipca - Wakacyjna Szkoła Coachów Grup Młodzieżowych (szkolenia: integracja i praca w grupie, animacja młodzieży, zarządzanie projektem, coaching, zarządzanie czasem, gra symulacyjna), sierpień - Indywidualny tutoring i nauka profesjonalnej analizy środowiska lokalnego oraz budowania strategii ...
2015-06-22 14:38:48
Z życia członków fundacji ...W przyszłym tygodniu, a dokładnie w poniedziałek i środę nasz prezes, Dariusz Figura będzie prowadził warsztaty dla Fundacji Hesperos. Zachęcamy więc do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, zwłaszcza że czasu na zapisanie się jest niewiele, a naprawdę warto:) Praca wolontariuszy jest niezwykle cennym zasobem dla każdej organizacji. Niestety często jest ona źle ...
2015-06-20 07:13:34
Jeśli jesteś uczniem i szkoły ponadgimnazjalnej i włączałeś się przez ostatni rok w życie kulturalne szkoły lub miasta, to masz szansę na tytuł Maszynisty Kultury, który przyznaje po raz pierwszy Fundacja TEAM Teatrikon. - W projekcie zakładamy, że ów maszynistą nie musi być jedna osoba, może to być zespół, np. samorząd uczniowi, ekipa z gazetki szkolnej itp. - mówi Małgorzata Adamczyk, ...
2015-06-17 09:07:27
Stacje Kultury to specjalne odznaczenia dla lubelskich szkół ponadgimnazjalnych, które w sposób szczególny zaangażowały się w życie kulturalne Lublina i działania na rzecz edukacji kulturalnej wśród młodzieży. W tym roku Fundacja TEAM Teatrikon już po raz czwarty przyzna szkołom tytuły Stacji Kultury oraz (co stanowi nowość w projekcie) – tytuł Maszynisty Kultury. Maszynista Kultury to uczeń bądź ...
2015-06-15 09:06:28